Kayıt Ol

  ya da  

Giriş Yap

Mobil Dünya Kongresi'nde MWC 2018 Samsung Galaxy S9 Tanıtıldı


Samsung Galaxy S9

Yazar: gokmeneskin | Görüntülenme: 2441 | Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2018Teknoloji severlerin merakla beklediği Samsung'un amiral gemisi Samsun Galaxy S9 Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldı. Bu sene kameraya önem veren Samsung'un amiral gemileri Samsung Galaxy S9 ve S9+ özellikleri ve Türkiye fiyatı yazının detaylarında...


Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung bu senede amiral gemisi olan Galaxy serisinin yeni versiyonu olan Galaxy S9 ve S9 Plus'ı 25.02.2018'de Mobil Dünya Kongresi MWC 2018'de tanıttı. Telefonlar Gece Siyayı, Leylak Moru ve Titanyum Grisi olarak üç renkte satışa sunulacak.


Gündelik hayatımızda cep telefonlarının en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan kameraya çift diyafram getiren Samsung tanıtımında "Önce kamerayı düzenledik üzerine telefonu inşa ettik." gibi iddalı bir cümle kullandı. Telefon ortam ışığına göre insan irisinin yaptığı gibi daha fazla ışık almak için diyaframı 2.0'a açabilirken ortam ışığının fazla olduğu durumlarda şu ana kadar üretilen telefonlardaki en düşük diyafram değeri olan 1.5'e düşürebiliyor.


Samsun Galaxy S9+ versiyonunda S9'dan farklı olarak geniş açı lensi olan ikinci kamera da bulunmakta...


Kamerada entegre olarak kullanılan dram sayesinde 720p video da 960fps'ye kadar yavaş çekim video çekilebilecek. 1080p'de 240fps'i desteklerken 4k çözünürlükte 60fps video çekebilecekler...


Samsung kullanıcı yorumlarını dinleyerek S8 serisinden farklı olarak S9 serisinde parmak izi sensörünün kameranın yanından altına alarak daha kolay parmak izi okutmayı sağlamış oldu. Samsung Galaxy S8 ve Note 8'de kullanıcıların en fazla şikayet ettikleri durumdan birisi olan parmak izi sensörünün yerleşimi bu jenerasyon ile ortadan kaldırılmış oldu.


Samsung Apple'ın geliştirdiği sanal gerçeklik emojisine cevap olarak AR Emoji teknolojisini tanıttı. Ön kameradan çekilen selfy'nin ardından yazılım fotoğrafı çizgi karaktere dönüştürüp emoji oluşturuyor. Bu emoji gif ve video olarak da kullanılabiliyor.


Ön sipariş toplamaya başlayan Samsung telefonların 16 Mart 2018'de stoklarda olacağını duyurdu.


Samsun Galaxy S9 ve S9 Plus'ın Türkiye Fiyatı Ne Olacak?


Şu anda 64 GB'lık versiyonlarını piyasaya süren Samsung, Galaxy S9 için 4.599 TL, Galaxy S9+ için 5.199 TL olarak fiyatını duyurdu. Telefonları ön sipariş vermek için bu linki kullanabilirsiniz.


Samsun Galasy S9'un özellikleri buradan inceleyebilirsiniz.


Samsun Galasy S9+'ın özellikleri buradan inceleyebilirsiniz.


Samsun Galaxy S9 ve S9+ Resmi Tanıtım Filmi